piątek, 12 października 2012

Stanąć z boku.Czasami chciałabym wyjść ze swojego ciała i stanąć z boku. Patrzeć na wszystko obiektywnymi oczami. Z pewnością nie popełniłabym żadnych błędów, bo każdy ruch byłby dokładnie przemyślany, jak przy grze w szachy. Ale z drugiej strony, życie wtedy nie byłoby takie ciekawe. Nie byłoby żadnych kłótni, niedomówień, krzyków, przypadków losowych. Wszystko byłoby szare, monotonne, nijakie. Żyłabym według określonych zasad i przepisów, a tego chyba nikt nie lubi.Jednak chyba żadne wyjście z sytuacji nie jest w pełni satysfakcjonujące. Boję się, że popełnię błędy, których nie będę w stanie naprawić, ale mimo wszystko chcę je popełniać... Człowiek jest dziwnie skonstruowany.
_________________________
mam nadzieję, że wam się podoba. długo mnie tu nie było, obiecuję, że w weekend odwiedzę każdy blog :3 też tak czasem miewacie? jakie wasze zdanie na ten temat?

30 komentarzy:

 1. tak racja człowiek jest dziwnie skonstruowany no ale cóż trzeba sie z tym pogodzic :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś też miałam takie pragnienia, ale teraz za bardzo lubię siebie, by mieć takie chęci. Oczywiście, wszyscy staramy się być ,,idealni", ale takie coś nigdy nie będzie istnieć.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja chciałabym czytać w myślach i mieć coś takiego jak peleryna niewidka XD Fajnie by było. Wszystko wiedziałabym o wszystkich i co inni sądzą o mnie. Tylko szkoda, że tak nie można, tak samo jak nie można zobaczyć tego wszystkiego co się dzieje z boku. Racja byłoby inaczej. Dużo inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nawet gdybym mogła nie popełnić tych błędów, znając siebie i tak bym je popełniła. Tak mam już.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie widzi mi się taka perspektywa życia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też czasami mam ochotę wyjść, ale po to, by już nie wracać. Czasami mam tego dość.

  OdpowiedzUsuń
 7. powiem Ci, że czasami mam takie uczucie, że wychodzę z siebie i obserwuję co robię, co robią ludzie wokół mnie. nie wiem skąd to się bierze, nie wiem jak to się nazywa, ale często poprawia mi to humor i pomaga podjąć ważne decyzje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będąc "w ciele", też można wszystko obiektywnie postrzegać, wystarczy nie dać się ponieść emocjom. Wyjście z ciała mogło by być bardzo ciekawe (niektórzy nawet ćwiczą te OOBE czy jak to tam się pisze), ale na dłuższą metę to stawałoby się monotonne rzeczywiście ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam podobnie, często chciałabym sprawować większą kontrolę nad swoimi czynami. Ale takie pozbawienie się emocji, wyrachowanie na dłuższą metę nie prowadzi do niczego dobrego. Błędy są właśnie po to, żeby się na nich uczyć i móc je naprawiać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Racja. Gdybyśmy nie popełniali błędów życie byłoby nudne.

  OdpowiedzUsuń
 11. kompletnie się z Tobą zgadzam, świat może i byłby lepszy i bez kłótni, ale nie byłby już taki ciekawy! ♥ Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś tak chciałam ale są momenty, w których nie planujemy, nie wiemy co się wydarzy a i tak jest świetnie... I właśnie dla tych momentów warto być ,w sobie,, nie ,,z boku,, :D
  A błędy ? każdy je popełnia. Bez nich zycie byłoby nudnym,idealnym tworem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja raczej wolałabym czasami, że ktoś inny podjął za mnie decyzję, wyręczył mnie w tym, czego nie potrafię lub nie mam siły zrobić.

  Gdybyśmy mogli zaplanować każdy ruch, stanąć i spojrzeć na niego z boku, spojrzeć na nas samych, to wydaje mi się, że niczego byśmy się w życiu nie nauczyli. Życie trzeba przeżyć tak, żeby mieć świadomość, że czegoś się nauczyliśmy, że doświadczyliśmy tych dobrych, ale i tych złych momentów. Szczególnie te złe są dobre, bo uczą nas szacunku do dobra, do chwil bez problemów.

  Dziękuję za komentarz na temat moich zdjęć! Zrobiło mi się bardzo miło :)

  Pozwolę sobie dodać Twój blog do obserwowanych :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. też bym chciała wyjść z siebie i stanąć obok i obserwować :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Z Wzajemnością <3 ; )

  Gdyby wszystko było cudownie proste, życie byłoby nudne, dlatego 'cudownie proste' nazywa się 'cudonie proste', bo to wyjątek.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakkolwiek by nie było-ludzie zawsze narzekają...

  OdpowiedzUsuń
 17. W sumie nie wiesz, czy nie popełniłabyś błędów, bo to, że patrzymy na coś z dystansem nie oznacza, że zrobimy coś prawidłowo. Na pewno byłoby to bardziej przemyślane - ale czy bezbłędne? :)

  OdpowiedzUsuń
 18. u mnie wcale nie jest lepiej. środek października to chyba jakaś nauczycielka klątwa. chcą wszystkiego w trybie natychmiastowym. ja się tak nie bawię. ja chce do podstawówki :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Chciałabym tak czasem stanąć z boku i przemyśleć niektóre rzeczy, które wykonałam...może by niektóre rzeczy nie wyszły spod kontroli :)

  OdpowiedzUsuń
 20. czasem mam wrażebnie że tak jest..
  a z tym ćpaniem tak jest nietsety.. i bardzo trudno takiej osobie pomóc, bo ona wie, że robi ze sobą źle ale nie może, nie umie przestać. ;c

  OdpowiedzUsuń
 21. Taak , rzeczywiście czasem mam taką ochotę , po prostu stanąć z boku , ale potem wszystko mija ;)
  Ja raczej jestem optymistką :)

  bardzo ciekawy blog , więc obserwuję i zapraszam do mnie :D
  http://fashion-forever--stars-whenever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. To dziwne chyba jesteś wróżką *.* Tylko dobrą ;D Opisujesz to jak się w tym momencie czuję ;) Bardzo dobrze to napisałaś z resztą jak zawsze! ;D :*
  dziękuję za komentarz :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Dziękuję za wyrozumiałość i docenienie! :)
  Oj ja też mam taką chwilę słabości i najchętniej chciałabym z siebie wyjść i stanąć z boku i popatrzeć na to wszystko z góry.

  OdpowiedzUsuń
 24. Wiesz, oczywiście nie jest to przyjaźń idealna, nawet nie jestem pewna czy takowa istnieje. Grunt, że zawsze mam z kim pogadać, pomimo iż zdarzają się zawody :)

  OdpowiedzUsuń
 25. człowiek jest dziwnie skonstruowany, a kobieta jeszcze dziwniej ;) musimy sobie utrudniać...

  OdpowiedzUsuń
 26. Też chciałabym tak popatrzeć z boku jak to wszystko wygląda. Jak ja się zachowuję, spojrzeć na to obiektywnie : )

  OdpowiedzUsuń
 27. Piękny blog, jeżeli chodzi o wpis, to też zaczęłam się zastanawiać :)
  p.s. liczę na wiecej takich fajnych przemyśleń i dodaję do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń

1. Dziękuję za każdy otrzymany komentarz, ponieważ są one dla mnie ważne. Wiem wtedy jakie są wasze uczucia i myśli co do notki. To daje też po prostu dobrą energię i chęć dalszego pisania. :)
2. Za każdy komentarz odwdzięczam się komentarzem.