sobota, 11 sierpnia 2012

Boleśnie, a jednocześnie skutecznie. Nigdy nie możemy czuć się w pełni bezpieczni. Każdy z nas ma wielu znajomych, ci którzy znają nas bliżej posiadają klucz do naszych słabości, słabych stron. Wiedzą jak nas zaatakować, żeby było boleśnie, a jednocześnie skutecznie. Przyjaciel, to bardzo mocne słowo, dlatego trudno znaleźć prawdziwego. W dzisiejszych czasach trzeba bardzo uważnie ich wybierać, nie mówić wszystkiego na początku, przetestować go. Ale najważniejsze w tym jest to, żeby z rozwagą używać słowa ‘przyjaciel’.

_________________________
hej ludki :* muszę wam się przyznać, że ostatnio coraz większą przyjemność sprawia mi pisanie notek, to chyba dlatego, że zostawiacie tutaj komentarze :) dziękuję wam za to bardzo. czekam na komentarze dotyczące dzisiejszej notki ;)

19 komentarzy:

 1. Właśnie te bliskie osoby ranią nas najbardziej, bo wiedzą jak nas złamać. Ostrożności nigdy nie za wiele, dlatego ja sobie daję spokój z "przyjaciółkami" i stawiam na kilka koleżanek. W tej klasie nikt mnie już nie zaskoczy, dlatego może za rok spotkam kogoś wartego uwagi.
  Z tego co wiem jest jeszcze w Warszawie i Katowicach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowne. szczera prawda i duużo racji.
  zastanawia mnie ile masz lat?

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że teraz trzeba uważać na ludzi. W dzisiejszych czasach coraz częściej trafia się na osoby zakłamane i fałszywe.

  OdpowiedzUsuń
 4. To strasznie smutne i bolesne, że ludzie, którzy nas najlepiej znają, mogą nas najbardziej skrzywdzić. Mają klucz do wszystkiego, wiedzą wszystko. Ja nieraz żałuję, że powiedziałam swojej (jak mi się wtedy wydawało) przyjaciółce tak dużo. Okazała się mieć bardzo długi język. Jakże trudno mi było po tym incydencie na nowo komuś zaufać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie napisane. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. dlatego ja nie ufam nikomu na 100 %

  OdpowiedzUsuń
 7. powiem Ci szczerze, że krótkie posty, aczkolwiek treściwe, lepiej Ci wychodzą! :)
  Przyjaciel... Chciałabym poznać magię tego slowa, jednakze wiem, że sprawa nie przedstawia się tak prosto jak mi się wydaje. Z drugiej strony - teraz jestem sama i jest mi obojętne, czy wygadam się mojej dobrej koleżance, czy komuś z internetu. Po prostu tak mam i tyle.
  + też lubię filmy na podstawie książek, które opowiadają historie ludzi skrzywdzonych przez los. może to nie jest dobre, lubić czytać o ludziach, którzy giną, są torturowani, paleni, czy cokolwiek, ale mnie właśnie takie rzeczy interesują... :P
  ++ i też się rozpisałam! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz racje w tych czasach trudno znaleźć prawdziwego przyjaciela. Bo gdy myślisz ze takiego masz on okazuje się fałszywy.

  OdpowiedzUsuń
 9. To prawda w dzisiejszych czasach ciężko o dobrego przyjaciela. Dlatego ja mam siostrę, którą traktuje jako dobrą przyjaciółkę, której mogę powiedzieć wszystko ;d

  OdpowiedzUsuń
 10. Też się zgodzę, że w tych czasach trudno mieć przyjaciela. Przyjaciele zmieniają się praktycznie jak rękawiczki.
  Jeszcze nie spotkałam takiej osoby , która by się przyjaźniła ze mną by mi potem wbić nóż. Całe szczęście... ale znając życie oznaczałoby to wielką wojnę.
  Ja jakoś nie potrafię przyjaźnić się z dziewczynami... nie wiem dlaczego. Meskich przyjacieli to mam bardziej na stałe , a przyjaciółki raz są , raz ich nie ma

  OdpowiedzUsuń
 11. O tak. Prawdziwy przyjaciel to dzisiaj rzadkość. Szczęśliwy ten co go ma. Ja na szczęście nie spotkałam nikogo, kto wykorzystałby moją szczerość do zadania mi bólu. Ale ja mam strasznie mało bliskich mi ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 12. tak, wiem coś o przyjacielach w cudzysłowiu, ech.
  zapraszam na nowy post! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja nie wiem czy wytrzymam do końca, ale się postaram :) jeśli ma występować Muse to choćby się paliło, waliło, ja muszę obejrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 14. zepniemy się i damy radę! :D już widzę tą godzinę, o której jutro wstanę... :P

  OdpowiedzUsuń
 15. zgadzam się w zupełnością.. brak słów.

  OdpowiedzUsuń
 16. ja już popijam kawę, ażeby nie usnąć :D
  ja lubię pierwsze dni szkoły, widzę ludzi, których lubię (i tych których nienawidzę), nauczyciele się nie mszczą, a jednak mam obowiązek tam chodzić :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Przyjaciel... Ja miałam przyjaciółkę od przedszkola, ale ostatnio się oddaliłyśmy poprzez moją przeprowadzkę, wiem że mogę jej wszystko powiedzieć, ale jednak jakoś nie... Mam też inną przyjaciółkę, z którą też nie widzę się na co dzień, wszystko jej mówię, a właściwie piszę w smsach i wiem że nikomu nie powie i wgl.
  Ale się rozpisałam ; ) Obserwuje.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nienawidzę pseudo-przyjacieli...

  OdpowiedzUsuń
 19. To racja z przyjaciółmi różnie wychodzi. Ciężko komuś zaufać, ale mimo wszystko trzeba też ludziom ufać i czasami możemy rzeczywiście zawieść się na kimś ale to chyba ma ten cały urok. Wydaje mi się, że każdy popełnia błędy. Jesteśmy tylko ludźmi. Czasami to my zrobimy coś źle co może innych zranić.
  Odchodząc od tematu,cieszę się,że masz coraz większą przyjemność z pisania postów.
  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń

1. Dziękuję za każdy otrzymany komentarz, ponieważ są one dla mnie ważne. Wiem wtedy jakie są wasze uczucia i myśli co do notki. To daje też po prostu dobrą energię i chęć dalszego pisania. :)
2. Za każdy komentarz odwdzięczam się komentarzem.